— Monty —

Jak se farma pomalu rozrůstá, bylo nutné začít uvažovat o posile, která by nám pomáhala... Po dlouhém uvažování a přemýšlení jsme se rozhodli pro psího společníka. Nejprve připadala v úvahu border kolie, ale nakonec nás svým vzhledem učaroval australský ovčák. Proto jsme začali studovat a načítat veškeré informace o tomto plemeni. Díky skvělým vlastnostem a zkušenostem ostatních chovatelů bylo rozhodnuto poměrně rychle, a tak jsme začali prohlížet inzeráty. Na první pohled nás zaujal roztomilý plyšák v barvě red trikolor. Za týden toho času jsme už seděli v autě a cestovali do Teplic.

Po dlouhých hodinách strávených na cestě jsme si domů dovezli nového člena rodiny - pasáčka Montyho, předposledního z 9 krásných štěňátek.

Stačil týden oťukávání a seznamování a začali jsme chodit do V.I.P. Psí školky k úžasné instruktorce paní Krutišové a zahájili jsme tak intenzivní výcvikový kurz pro štěňátka od 2 měsíců, protože jsme si vědomi toho, že zanedbat výchovu a výcvik může v budoucnosti znamenat velký problém. Podle šikovnosti a bystrosti Montyho následoval ve 2 letech výcvik poslušnosti a poté možná začneme se základy pasení

Autor fotografií: Vojtěch Doležal