Nový rok, nový začátek...

07.01.2019

Po velice hektickém a suchém podzimu, kdy jsme neměli ani druhou seč a voda ve studni došla už v létě, jsme ač neradi, byli nuceni udělat velké změny... 

Poslední čtvrtletí roku 2018 pro nás bylo ve znamení úřednických kontrol ze všech stran. Nebylo to nic příjemného a stálo nás to hodně času i úsilí, nicméně musíme konstatovat, že jsme měli vždy vše v naprostém pořádku a byli jen chváleni :)

Nicméně sucho a krmivo, jehož cena šla mnohdy nahoru i pětinásobně jsme byli nuceni udělat velké změny. Kozy i kůzlata se z důvodu nenadálého ukončení pachtu pastviny, kterou jsme pro ně celý minulý rok budovali, oplocovali a zvelebovali museli přestěhovat k novým majitelům. A zůstali nám jen ovečky.

Dále jsme také částečně snížili stavy skotu a ponechali si pouze býčky na výkrm.

V prosinci nás navíc postihl velký požár, kdy prakticky kromě krmiva (které se naštěstí nestihlo schovat pod střechu) a malého chléva shořela téměř celá farma - ustajovací prostory, skladovací prostory i dílna a také stroje. Díky pohotovosti sousedů, za což jsme jim velice vdeční, se stihl zachránit aspoň nakladač a bagr. Požár hasilo celou noc 6 zasahujících jednotek: Jednotka HZS ZLK ze stanice Valašské Meziříčí, velící důstojník směny ze Zlína, jednotky SDH obcí: Kelč, Podhradní Lhota, Zašová, Loukov, Police.

Prosincové počasí nám relativně přálo, jelikož až do svátku mrzlo, a tak se uspořádala několikadenní předsváteční brigáda a to, co po požáru zbylo, se podařilo z velké části rozebrat a uklidit. Mnohdy se pracovalo až do noci.
Tímto mockrát děkujeme všem, kteří nám jakkoliv pomohli (s odklízením, ustájením poníků, zapůjčením techniky)  - rodině, všem kamarádům, známým, sousedům a také: Koně o mně, Ranč u Hromnice, Svobodovi - účetní práce, Luboš Hohl - autoservis, Jakub Březovják - autoservis, P&P Dohnal.

Na Nový rok jsme zavedli nový zvyk, a to novoroční projížďku (aktuálně zapůjčeným) traktorem Zetorem ;)  Jinak kdybyste náhodou věděli o nějakém solidním traktoru za dobrou cenu s předním náhonem i čelním nakladačem (Zetor 7045, 7245, 7745, starší Massey fergusson nebo Deutz fahr a podobné), tak budeme rádi za tip

Rok 2019 je tak pro nás ve znamení nových začátků a budování, takže se určitě máte na co těšit!