MŇAU, HAF, BŮŮŮ, MÉÉÉ

08.03.2018
Aneb jak dělají zvířátka...

Farmu jsme založili asi 2 roky zpátky. Začali jsme se stádem masného skotu, který se celoročně pase na pastvinách. V rámci ohrazení mají kravičky neomezený pohyb, jsou na čerstvém vzduchu, spokojené a šťastné což jim lze jen závidět...

Během těchto dvou let jsme se výrazně rozrostli - najdete u nás stádo koziček, ovečky, poníky a taky spoustu drůbeže - slepice, křepelky, indické běžce a nandu pampové.  Takže nyní máme o zábavu opravdu postaráno a navíc chystáme spoustu novinek, v létě na exkurzích se máte opravdu na co těšit!

Zima rychle odešla (aspoň se tak nyní zdá) a začíná jaro, ptáčci začínají cvrlikat, kohout kokrhá čím dál tím dříve, ve stádě koz se pomalu ozývá mekot malých kůzlat (Edík se činil), u kraviček bučí telátka a poníci nezřízeně blbnou v ohradě společně s Montym. Jsme na vesnici, kde je běžné, že lidé chovají domácí zvířata, štěkají a vyjou psi, kočky mrouskají a mňoukají, krávy přežvykují (pozn. autora - přežvýkavec od slova žvýkat, ať to vezmu se shora, zdola, zprava nebo zleva, nevidím na tom nic pohoršujícího...). A věru není nás zde málo. Na druhém konci vesnice je celá farma chovající stovky kusů krav, koňáků je zde taky velice mnoho, možná by se našlo i nějaké prasátko ve chlívku. A všichni zde dokážeme žít společně a navzájem se respektujeme, spolupracujeme a pomáháme si, sdílíme zkušenosti a mnohdy se taky inspirujeme.

Ovšem je možné (a bohužel taky velice pravděpodobné), že se najde jedinec, který bohužel neví, že pes umí štěkat, kočka mňoukat, kohout kokrhat, kravičky bučet (a co teprve takové hýkání osla, to bude něco!) a na vesnici to tak prostě chodí... A může to být rodilý vesničan nebo přistěhovalec z města, mladý neznalý nebo nudící se senior na důchodě (pravda, ty nudné kriminálky v televizi nejsou nic moc a Kassandru nebo Esmeraldu už dlouho neopakovali..). V každém případě žádný tento jedinec nám nemůže vzít radost, kterou ze zvířat máme, a i když místo odpovědi na pozdrav raději vztyčí prostředníček (ano, jsme jedničky, to my moc dobře víme, protože "závist je nejupřímnější formou uznání") a bude podávat neopodstatněné stížnosti všemi směry (a třeba až Mars, jestli je to zapotřebí), my si farmu budeme pomaličku, poctivě a s láskou budovat dál a nenecháme si naši radost vzít. Vždyť karma je zdarma :)

PS: A jestli třeba i Vám na zahradě lezou hadi a myši (a věřte, že u nás myšku díky 3 mlsným kocourům opravdu nenajdete) nebo máte připomínku nebo problém jinak zásadního charakteru, ozvěte se přímo nám, v klidu to probereme, provedeme Vás po farmě, abyste věděli, jak to chodí (a že je to fakt dřina) a případně zkusíme těm našim zvířátkám domluvit, možná to Váš problém vyřeší a když ne, zkuste raději ten Mars... Třeba tato planeta není pro Vás ta pravá :)))